Rehabilitacja kręgosłupa w sektorze lędźwiowym

Wysiadujący styl życia, niewielka ilość aktywności fizycznej i naganna sylwetka ciała prowadzi na nastu kłopotów krzyża. Wśród chorych zgłaszających się do gabinetu rehabilitantów, niezwywkle często mawia się o mocnym, odrętwiającym kłuciu krzyża w części lędźwiowej. Innowacyjna rehabilitacja wychodzi temu kłopotowi naprzeciw i proponuje parę różnych metod, dzięki którym przypuszczalnie możemy uwolnić się od codziennego rwania krzyża. Między innymi jest przezskórna elektrostymulacja nerwowo-mięśniowa, zwana TENS. Wyróżniona taktyka rehabilitacyjna bazuje na naklejaniu do ciała dodatkowych elektrod w obszarze rwania, aczkolwiek a także w zależności od pojedynczych przypadków. Dodatkowo, poprzez wszelkie elektrody przebiega prąd o wypośrodkowanym, czy też wysokim napięciu. Co zdobywamy dzięki tej metodyce rehabilitacyjnej? Otóż, prąd aktywizuje mięśnie przykręgosłupowe, atywuje ukrwienie, a w związku z tym odnawia mięśnie oraz komórki nerwowe, a tym samym je uspokaja.

Oprócz tego manewr rehabilitacyjny posiada jeszcze jedną ponadprogramową wartość, a mianowicie ożywia układ hormonalny do wydzielania endorfin, czyli doskonale znanych hormonów szczęścia, a łatwiej opowiadając zwyczajnie wprawia nas w niezwykle cudowny nastrój. Tak jak już nadmieniono kilka słów temu ten typ rehabilitacji stosowany jest w długotrwałych stanach bólowych kręgosłupa lędźwiowego jak również ich pochodnych.

Zastrzega się również, iż tej metody rehabilitacyjnej rzeczywiście nie można zastosować u jednostek z niedomaganiami tętna serca jak też u jednostek z implantowanymi rozrusznikami serca. W sprawie jednostek powyżej nadmienionych rzeczywiście można zastosować inne techniki rehabilitacyjne, na potwierdzenie treningi ogólnousprawniające realizowane na sali rehabilitacyjnej.